Hamile Kalamıyorum

Hamile Kalamıyorum

Hamile kalma güçlüğünüz olabilir ve hayatınızın bir çok yönünü etkileyebilir. Hamile kalmaya çalışırken evde yapılan gebelik testinin negatif sonuçlarını gördüğünüzde, nasıl devam edeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bir partneriniz varsa, biriniz diğerinden daha düşünceli veya üzgün hissedebilir ve bunu daha ayrıntılı olarak tartışmak isteyebilirsiniz. Ayrıca bu durum aileniz ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi etkileyebilir, işinize tam olarak konsantre olma yeteneğinizi etkileyebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Ne yaşıyor olursanız olun, kısırlıkla ilişkili stres çok gerçektir. Araştırmalar kısırlık sorunuyla uğraşan kadınların kanser veya kalp hastalığı olanlarla aynı düzeyde kaygı ve depresyona sahip olduğunu göstermiştir.

Tüm bunlara rağmen umutlu hissetmek için birçok neden var. Bunu duymak şaşırtıcı olabilir ancak kısırlık yaygındır. Ülkedeki her altı çiftten biri şu anda kısırlık sorunu yaşıyor ve tedavi edilen tüm çiftlerin üçte ikisinden fazlası başarılı bir şekilde çocuk sahibi oluyor.

Teknolojilerimiz her zamankinden daha doğru ve yenilikçidir. Karmaşık vakaları düzenli olarak teşhis ediyor ve tedavi ediyoruz. Doğurganlık laboratuvarımız, yalnızca embriyo gelişimini ve başarı oranlarını daha iyiye çıkarmaya odaklanan  doktor, embriyolog ve laboratuvar teknisyeni dahil olmak üzere üreme tıbbı alanındaki en deneyimli insanlara sahiptir.

Hiç şüphesiz, kısırlık sorunu yaşıyorsanız iyimser hissetmeye devam etmelisiniz. Bunun için birçok neden var.

İletişime Geçmekten Çekinmeyin!

Evde yapılan gebelik testinin negatif sonucuyla karşılaştığınızda veya doğurganlığınızla alakalı genel endişeleriniz olduğunda, bir uzmandan randevu almanın her zaman ilk düşündüğünüz durum olmadığını anlıyoruz. Ama bazen tavsiyeye ihtiyacınız olabilir.

Kliniğimiz ihtiyacınız olan konularda size yardım edecektir.  Genel tavsiyeye veya belirli soruların yanıtlarına cevap arıyorsanız size bir telefon veya e-posta kadar yakınız.

Kliniğimiz ile istediğiniz zaman 0533 696 70 96 numaralı telefondan veya e-posta yoluyla (info@drziyakalem.com) iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bize Ulaşın

Doçent Dr. Ziya Kalem

  Videolar
  Hasta Yorumları
  Nurettin Mert Gök

  Eşimle beraber aylardır İstanbul'da güvenilir tüp bebek doktoru arıyoruz. Sonunda Ziya Kalem hocam ile tanıştık ve hayatımızın dönüm noktası oldu diyebiliriz. Çok nazik ve anlayışlı bir insana derdimizi anlatmak ve ardından başarılı bir tüp bebek tedavisi süreci geçirmek bizi çok mutlu etti. Doçent Doktor Ziya Kalem'e tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu alanda önerebileceğim doktorların başında Ziya Kalem'in geldiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

  Erkan Çelik

  Doç. Dr. Ziya KALEM hocamıza ve bölümdeki tüm personele ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

  Dinara Jumaniyazowa

  Doktora ve tüm ekibine teşekkür ederim.Yabanci olmamıza rağmen bizimle güzel ilgilendiler.

  Canan Yıldırım

  Doç. Dr. Ziya KALEM hocamıza ve bölümdeki tüm personele ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye edilir.

  Diğer Tedaviler
  Doğurganlık Testleri

  Gerekli doğurganlık testlerini zamanında yaptırmanız hekime yol gösterici olabilir. Anne olma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için doğru ..

  Devamı >
  İlk Randevunuz

  Kısırlık kolay değildir. Stresli, kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Ve tedavileri düşünmenin zamanı geldiğinde, bilgi eksikliği halihazırda ..

  Devamı >
  Ne Zaman Doktora Görünmeli?

  Hamile kalmaya çalışıyorsanız, aşağıdaki durumlar oldukça tanıdık gelebilir: Doğum kontrolünü durdurdunuz. Düzenli olarak korunmasız cinsel ilişkiye g..

  Devamı >
  Yaş Önemlidir

  Ne yazık ki, “biyolojik saat” sadece bir efsane değildir. Kısırlık sorunu ile uğraşırken yaş en büyük düşmanlarımızdan biri olabilir. Kadınlar aile ku..

  Devamı >
  Kadın Doğum Sözlüğü

  ADEZYON Karın boşluğunda fallop tüplerinde veya rahim içinde skar dokusu bulunabilir. Yumurtanın taşınmasını ve embriyonun rahme yerleşmesini engel..

  Devamı >
  Tüp Bebek Başarısızlığı

  Doğurganlık başarınızı en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda, aldığınız bakımın kalitesinden emin olmanız çok önemlidir. Başka bir merkezde ted..

  Devamı >
  Kısırlık

  Rakamlarla ifade edersek tüm kısırlık vakalarının %35’i kadın partnerde, %35’i erkekte, %20’si her iki partnerde ve %10’u “açıklanamayan” olarak kabul..

  Devamı >
  Hamile Kalamıyorum

  Hamile kalma güçlüğünüz olabilir ve hayatınızın bir çok yönünü etkileyebilir. Hamile kalmaya çalışırken evde yapılan gebelik testinin negatif sonuçlar..

  Devamı >
  PCOS – Polikistik Over Sendromu

  Polikistik Over Sendromu (PCOS), kadınlarda en sık görülen hormonal bozuklukların başında yer almaktadır. PCOS bir kadının adet döngüsünü sıklıkla etk..

  Devamı >
  IVF Genetik Testleri

  Kısırlık veya tekrarlayan gebelik kaybı yaşayan kadınlarda embriyodaki kromozomal anormallikler nedenlerin ilk sırasında gelmektedir. . Doğal olarak y..

  Devamı >