İlk Randevunuz

İlk Randevunuz

Kısırlık kolay değildir.

Stresli, kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Ve tedavileri düşünmenin zamanı geldiğinde, bilgi eksikliği halihazırda hissediyor olabileceğiniz duyguları yoğunlaştırabilir.

Doğum doktorlarımız, hemşirelerimiz ve klinik ekip üyelerimiz tedaviye ilk adımlarınızda mümkün olduğunca fazla bilgiye sahip olmanızı istemektedir. Misyonumuz, bu süreçte kendinizi rahat ve güvende hissetmeniz ve teknolojilerimizin ve uzmanlığımızın size başarmanız için en iyi olanağı nasıl vereceği hakkında daha fazla bilgi edinmenizdir.

Sizi Ne Bekliyor?

İlk randevunuz doğurganlık sağlığınızın, tıbbi geçmişinizin ve üreme seçeneklerinizin kapsamlı bir incelemesidir.

Doğum uzmanlarımız derinlemesine bir değerlendirme yapmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun özelleştirilmiş tedavi planı geliştirmek için size yeterli zamanı ayıracaktır. Koşullarınız ister basit ister karmaşık olsun, danışma süreci boyunca size rehberlik edeceğiz ve mümkün olan en kısa sürede sağlıklı bir hamilelik elde etme yolunda size yol göstereceğiz.

İlk randevunuzda şunları yapacaksınız:

 • doğum doktorunuzu tanıyın
 • doğurganlık hedefleriniz hakkında bir konuşma yapın
 • tıbbi geçmişinizi konuşun
 • sorularınız ve endişeleriniz için ayrıntılı açıklamalar ve cevaplar alın
 • ihtiyaçlarınıza en uygun üreme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin
 • hemşire ekibinizle tanışın
 • bir doğurganlık planı geliştirin
 • gelecekteki testler için düzenleme

Çift Olarak Sizleri Aramızda Görmek İstiyoruz

Güçlü bir sosyal çevreye sahip olmanız destek açısından son derece yararlıdır. Çiftler için, her iki partneri de ilk randevuya birlikte katılmaya davet ediyoruz. Her iki partnerin de önündeki yolculuğu tam olarak anlaması oldukça önemlidir, çünkü kısırlık kadınları ve erkekleri eşit şekilde etkiler.

Bekarsanız, yakın bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden birisinin sizinle katılmasını istemeyi düşünebilirsiniz.

Görüşmeyi Kiminle Yapacaksınız?

Amacımız, ilk doğurganlık randevunuzu kendinizden emin bir şekilde ve uygulanacak eylem planını anlayarak ayrılmanızdır.

İlk randevunuzda şu kişilerle görüşeceksiniz:

 • Doğurganlık hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bilgi toplayacak ve kişiselleştirilmiş bir bakım planı oluşturacak olan doktorunuz
 • Doktorunuzla birlikte benzersiz tedavi planınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacak doğurganlık hemşireniz

İlk randevunuzda teşhis ve tedavi planına doğru ilk adımları atmamıza yardımcı olacak açık ve dürüst bir görüşme vardır.

Mümkün Olduğunca Sizleri Aramızda Görmek İstiyoruz

Genel olarak birçok insan çok fazla soru sormaktan çekinir. İlk doğurganlık ziyaretinize gelince, aklınıza gelen tüm soru sormanızı ve rahat olmanızı istiyoruz.

Özellikle aynı soruyu on farklı kez sormak anlamına geliyorsa.

İlk toplantımızın amacı üzerine konuştuğumuz konuları net bir şekilde anlamanızı ve sizin koşullarınıza uygun olabilecek herhangi bir teşhis veya gelecekteki uygulanacak olan tedaviler konusunda kendinize güvenmenizi sağlamaktır.

Size avantajlı bir başlangıç ​​sağlamak amacıyla, aşağıda tartışabileceğimiz birkaç potansiyel konu ve soru bulunmaktadır:

 • doğum kontrolü olmadan seks yaptığınız süre
 • aktif olarak hamile kalmaya çalıştığınız süre
 • ilişki sıklığı
 • tipik döngülerinizin süresi ve semptomları
 • önceki herhangi bir düşük deneyimi
 • aile geçmişinizdeki genetik hastalıklar
 • önceki tıbbi veya doğurganlık tedavileri
 • vücut ağırlığındaki son değişiklikler
 • bir çift olarak kısırlıkla nasıl başa çıkıyorsunuz
Bize Ulaşın

Doçent Dr. Ziya Kalem

  Videolar
  Hasta Yorumları
  Nurettin Mert Gök

  Eşimle beraber aylardır İstanbul'da güvenilir tüp bebek doktoru arıyoruz. Sonunda Ziya Kalem hocam ile tanıştık ve hayatımızın dönüm noktası oldu diyebiliriz. Çok nazik ve anlayışlı bir insana derdimizi anlatmak ve ardından başarılı bir tüp bebek tedavisi süreci geçirmek bizi çok mutlu etti. Doçent Doktor Ziya Kalem'e tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu alanda önerebileceğim doktorların başında Ziya Kalem'in geldiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

  Erkan Çelik

  Doç. Dr. Ziya KALEM hocamıza ve bölümdeki tüm personele ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

  Dinara Jumaniyazowa

  Doktora ve tüm ekibine teşekkür ederim.Yabanci olmamıza rağmen bizimle güzel ilgilendiler.

  Canan Yıldırım

  Doç. Dr. Ziya KALEM hocamıza ve bölümdeki tüm personele ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Kesinlikle tavsiye edilir.

  Diğer Tedaviler
  Doğurganlık Testleri

  Gerekli doğurganlık testlerini zamanında yaptırmanız hekime yol gösterici olabilir. Anne olma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için doğru ..

  Devamı >
  İlk Randevunuz

  Kısırlık kolay değildir. Stresli, kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Ve tedavileri düşünmenin zamanı geldiğinde, bilgi eksikliği halihazırda ..

  Devamı >
  Ne Zaman Doktora Görünmeli?

  Hamile kalmaya çalışıyorsanız, aşağıdaki durumlar oldukça tanıdık gelebilir: Doğum kontrolünü durdurdunuz. Düzenli olarak korunmasız cinsel ilişkiye g..

  Devamı >
  Yaş Önemlidir

  Ne yazık ki, “biyolojik saat” sadece bir efsane değildir. Kısırlık sorunu ile uğraşırken yaş en büyük düşmanlarımızdan biri olabilir. Kadınlar aile ku..

  Devamı >
  Kadın Doğum Sözlüğü

  ADEZYON Karın boşluğunda fallop tüplerinde veya rahim içinde skar dokusu bulunabilir. Yumurtanın taşınmasını ve embriyonun rahme yerleşmesini engel..

  Devamı >
  Tüp Bebek Başarısızlığı

  Doğurganlık başarınızı en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda, aldığınız bakımın kalitesinden emin olmanız çok önemlidir. Başka bir merkezde ted..

  Devamı >
  Kısırlık

  Rakamlarla ifade edersek tüm kısırlık vakalarının %35’i kadın partnerde, %35’i erkekte, %20’si her iki partnerde ve %10’u “açıklanamayan” olarak kabul..

  Devamı >
  Hamile Kalamıyorum

  Hamile kalma güçlüğünüz olabilir ve hayatınızın bir çok yönünü etkileyebilir. Hamile kalmaya çalışırken evde yapılan gebelik testinin negatif sonuçlar..

  Devamı >
  PCOS – Polikistik Over Sendromu

  Polikistik Over Sendromu (PCOS), kadınlarda en sık görülen hormonal bozuklukların başında yer almaktadır. PCOS bir kadının adet döngüsünü sıklıkla etk..

  Devamı >
  IVF Genetik Testleri

  Kısırlık veya tekrarlayan gebelik kaybı yaşayan kadınlarda embriyodaki kromozomal anormallikler nedenlerin ilk sırasında gelmektedir. . Doğal olarak y..

  Devamı >